مجله زی پی

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت

اگر در انتخاب مستر کارت یا ویزا کارت دچار مشکل هستید و میخواهید بدانید تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟ آیا دو لوگوی مجزا که در وسط سمت راست کارت های اعتباری خود می بینیم بر خدمات یا امتیازهای دریافتی ما تأثیر می گذارد؟ در این مقاله از آکادمی زی پی با ما همراه باشید. ما در این مقاله با بررسی دقیق ویژگی های این دو کارت به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری را داشته باشید. در حقیقت بررسی ویژگی های ویزا کارت و مستر کارت می تواند تا حد زیادی مسیری که باید طی کنید را هموارتر کند. چرا که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را دارند و شما باید با بررسی تشخیص دهید که کدام  یک با نیازهای شما تناسب بیشتری دارد.

 هر دو نوع کارت مسترکارت و ویزاکارت خدماتی هستند که توسط دو شرکت معتبر جهان  ارائه می شوند که تضمین می کنند کارت اعتباری صادر شده،  توسط بانک ها در سراسر جهان معتبر است. جالب است بدانید که سبک کار این دو شرکت رقیب مشابه یکدیگر است و دارندگان کارت های مسترکارت و ویزاکارت اجازه دارند تا در سراسر جهان تراکنش انجام دهند.

مستر کارت چیست؟

مسترکارت یک موسسه خدمات مالی است که تراکنش های کارت های اعتباری را که توسط بانک های مختلف و سایر شرکت هایی که کردیت میدهند  اداره می شود، انجام می دهد. این شرکت که در سال 1966 در ایالات متحده تاسیس شد، بسیار ترجیح داده می شود. نماد MasterCard در گوشه پایین کارت اعتباری به این معنی است که فناوری مورد استفاده شرکت برای پردازش و مجوز کلیه تراکنش ها استفاده می شود. تمام کارت های لوگو مستر کارت با عدد 5 شروع می شوند.

مستر کارت که در بیش از 210 کشور جهان استفاده می شود، بیش از 50 سال است که در سیستم پرداخت بانکی گنجانده شده است. مستر کارت؛ به مصرف کنندگان، مشاغل کوچک و متوسط، دولت ها و بخش عمومی، مشاغل بزرگ و بانک ها و اتحادیه های اعتباری خدمات می دهد. آنها همیشه اعلام می کنند که برای اتصال و تقویت یک اقتصاد دیجیتال فراگیر کار می کنند که ایمن، ساده، هوشمند و  در دسترس در تمام تراکنش ها در همه جا به نفع همه باشد.

ویزا کارت چیست؟

شرکت ویزا یک کارت پرداخت با برند Visa Inc است و در سال 2004 در انگلستان تاسیس شد. ویزا بزرگترین رقیب مستر کارت در مدت کوتاهی به این موفقیت دست یافته است. منشاء  پدید آمدن آن  بانک آمریکا است که به عنوان بزرگترین موسسه مالی جهان شناخته می شود. اگر این را کمی باز کنیم، در واقع به سال 1958 برمی گردیم. (سفر زمان ویزا در سال 1958 آغاز شد، زمانی که بانک آمریکا اولین برنامه کارت اعتباری مصرف کننده را در ایالات متحده برای مشاغل متوسط بدون نقد و کسب و کارهای کوچک و متوسط راه اندازی کرد.) ویزا کارت به انواع   بانک ها یا مؤسسات مالی  و تجاری  و به مشتریان حقیقی خدمات  ارائه می دهد .بانک ها یا مؤسسات عموماً ترجیح می دهند از شبکه پرداخت ارائه شده توسط ویزا استفاده کنند

ویزا یکی از شبکه های تراکنش پیشرو در جهان است. علاوه بر این، کارت های آنها توسط مشاغل در بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان پذیرفته می شود.

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت چیست؟

تفاوت زیادی بین مسترکارت و ویزاکارت وجود ندارد با این حال ما در ادامه به تعدادی از این تفاوت ها اشاره می کنیم:

  1. شماره کارت ویزاکارت با شماره 4 و در مسترکارت با شماره 5 شروع می شود.
  2. خرید بدون پرداخت در مستر کارت امکان پذیر اما در ویزاکارت پیش پرداخت الزامی است.
  3. ویزا کارت هنگام خرید محصولات با ارز خارجی، نرخ ارز خوبی  را ارائه می دهد در حالی که مستر کارت نرخ ارز بهتری را برای همان ارز ارائه می دهد.

شباهت مستر کارت و ویزا کارت چیست؟

با نگاهی به اظهارات شرکت ها، ویزا اعلام کرده است که در سال های گذشته 2.4 میلیارد کارت صادر کرده است، در حالی که مسترکارت اعلام کرده است که بیش از 18 میلیارد تراکنش پرداخت در بیش از 200 کشور جهان را واسطه کرده است. این افشاگری ها مقایسه مستقیم این دو شرکت را دشوار می کند. حدود 30 میلیون کسب و کار در سراسر جهان پرداخت های انجام شده با مسترکارت و ویزا کارت را می پذیرند.

ویزاکارت و مسترکارت در واقع برای شما کارت اعتباری صادر یا صادر نمیکند  آنها هر دو نوعی شبکه پرداخت بین المللی هستند. سوابق نقل و انتقالات نقدی ناشی از تراکنش های کارت اعتباری بین بانک ها و شرکت ها را نگه می دارد و انتقال آنها را واسطه می کند. مهم است که کارت نقدی شما که از آن کارت اعتباری دریافت می‌کنید، ویزا کارت باشد یا مستر کارت: کارمزد کارت، نرخ بهره خرید، سایر هزینه‌ها یا امتیازها توسط بانک شما تعیین می‌شود.

شبکه های پرداخت ویزا و مستر مزایایی را ارائه می دهندممکن است گاهی اوقات تفاوت مزایای کوچکی بین این دو شرکت وجود داشته باشد. با این حال، خود بانک صادر کننده کارت  انتخاب مهم تری نسبت به این تفاوت نسبتا کوچک است. هر دو نوع کارت در سراسر جهان معتبر هستند.

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت ؟

با توجه به صحبتهایی که در بالا به آن اشاره شد، این دو شبکه بانکی آنقدر گسترده هستند که می توان ‏گفت تفاوت بین این دو خیلی کم است. در هر جایی از دنیا که دستگاه خودپرداز باشد، وبسایت آنلاین ‏شناخته شده ای باشد، دستگاه پوز فروشگاهی باشد، مطمئنا هر دو شرکت ویزا و مستر به آن خدمات می ‏دهند. تقریبا 100% جاهایی که ویزا حضور دارد مستر هم حضور دارد. با این حال شاید اختلاف بسیار جزیی وجود ‏داشته باشد. مشخصه ی وصل بودن درگاه آنها به ویزا و مستر اینست که روی دستگاه و یا مرحله پرداخت ‏اسم ‏VISA‏ یا ‏Master ‎‏ باشد. تفاوت هایی که ما در خدمات کارهای ارزی می بینیم به خاطر خود شرکت ‏ویزا و یا مستر نیست، این تفاوت به خاطر نوع کارتی است که ما انتخاب می کنیم داشته باشیم. در دنیا تعداد ‏هزاران نوع کارت توسط بانکها با ویژگی های مختلف توسط بانکها ارائه می شود و بانکها هستند که مشخص ‏می کنند چه کارتی را با چه خصوصیاتی ارائه کنند و این موضوع ربطی به خود شرکت ویزا و مستر ندارد. پس ‏عملا فرقی بین مستر و یا ویزا بودن کارت وجود ندارد. ‏

سوالات متداول

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت چیست؟

شماره کارت ویزا با عدد 4 و مستر کارت با عدد 5 شروع می شود

اعتبار مستر کارت بیشتر است یا ویزا کارت؟

هر دو نوع کارت در سراسر دنیا معتبر هستند.

تفاوت خدمات ارائه مستر کارت و ویزا کارت در چیست؟

ویزا کارت و مستر کارت از نظر خدمات تفاوتی ندارند. اما اگر شما تفاوتی در خدمات می بینید، این تفاوت مربوط به ارائه دهندگان خدمات مسترکارت و ویزا کارت است نه زیر ساخت اصلی آنها.

زی پی کارت خدمت خود را در کدام بستر ارائه می دهد؟

زی پی کارت خدمات خود را بر روی مستر کارت فیزیکی و مستر کارت مجازی ارائه می دهد.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x