مجله زی پی

ویزا کارت | Visa Card

ویزا کارت | Visa Card

خرید و صدور فوری ویزا کارت

ویزا کارت ؛ همه چیز در مورد ویزاکارت

ویزا کارت یکی از معروفترین و پرکاربردترین  کارت های بین المللی بانکی می باشد. ویزاکارت در واقع یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در سراسر جهان امور مربوط به مبادلات مالی را انجام می دهد. این شرکت در بیش از ۱۴۰ کشور خدمات مربوط به خود را گسترش داده است و در کنار  مستر کارت اصلی ترین و پرکاربردترین کارت مورد استفاده قرار داده شده در جهان می باشد.

لزوم استفاده از حساب بانکی بین المللی در سال های اخیر رو به افزایش بوده است. در حال حاضر کمتر کسی را پیدا می کنید که حاضر باشد با خود پول نقد جابه جا کند. مخصوصا این موضوع زمانی بیشتر احساس می شود که شما قصد داشته باشید به کشورهای خارجی سفر کنید و یا برای خرید غیر از کشور خودتان اقدام کنید. حتی ممکن است شما برای دریافت حقوق ارزی خود به افتتاح یک حساب بانکی بین المللی نیاز داشته باشید.

مستر کارت مجازی و ویزا کارت مجازی

ویزا کارت چیست؟

شرکت ویزا یک کارت پرداخت با برند Visa Inc است و در سال ۲۰۰۴ در انگلستان تاسیس شد. ویزا بزرگترین رقیب مستر کارت در مدت کوتاهی به این موفقیت دست یافته است. منشاء  پدید آمدن آن  بانک آمریکا است که به عنوان بزرگترین موسسه مالی جهان شناخته می شود. اگر این را کمی باز کنیم، در واقع به سال ۱۹۵۸ برمی گردیم. (سفر زمان ویزا در سال ۱۹۵۸ آغاز شد، زمانی که بانک آمریکا اولین برنامه کارت اعتباری مصرف کننده را در ایالات متحده برای مشاغل متوسط بدون نقد و کسب و کارهای کوچک و متوسط راه اندازی کرد.) ویزا کارت به انواع   بانک ها یا مؤسسات مالی  و تجاری  و به مشتریان حقیقی خدمات  ارائه می دهد .بانک ها یا مؤسسات عموماً ترجیح می دهند از شبکه پرداخت ارائه شده توسط ویزا استفاده کنند

ویزا کارت یک مدل از کارت های  پرداخت است که از شبکه ویزا استفاده می کند و برند ویزا را به یدک می کشد. این شرکت زمانی که آغاز به کار کرد فقط کارت های اعتباری یا همان Credit Card را به مشتریان خود ارایه می کرد اما کم کم شروع به گسترش خدمات خود نمود یعنی علاوه بر کردیت کارت، Debit Card  و Pre-Paid  را نیز به جمع خدمات خود اضافه کرد تا بتواند به مشتریان سرویس های کامل تری را ارایه کند.در ارتباط با این کارت ها باید بگوییم که گر چه ویزا کارت ها دارای نماد ویزا هستند، اما توسط خود شرکت صادر نمی شوند. در عوض، آنها توسط مؤسسات مالی که به عنوان موسسه همکار کار می کنند صادر می شوند

ویزا کارت ها،  کارت های پرداختی هستند که از شبکه ویزا استفاده می کنندو  دارای شماره حساب ۱۶ رقمی، ریزتراشه و نوار مغناطیسی هستند. انواع ویزا کارت شامل کارت های اعتباری، کارت های نقدی، کارت های پیش پرداخت و کارت های هدیه می باشد.

با ویزا کارت بیشتر آشنا شوید

ویزا کارت را می توان یکی از قدرتمندترین شبکه های پردازش مالی دنیا دانست که کارت های صادر شده آن  توسط افراد مختلف در بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر شرکت‌های صادرکننده کارت های مالی که هم ردیف ویزا کارت با ارایه خدمات می پردازند عبارتند از:  Mastercard، American Express، و Discover.

همان طور که ذکر شد ویزاکارت توسط یک شرکت صادر نمی شود بلکه شما می توانید از موسسات مالی مختلفی خدمات مربوط به این کارت را انتخاب کنید. هر صادرکننده شرایط و ضوابط خود را برای ویزا کارت‌هایی که ارائه می‌کند تعیین می‌کند و در مورد مشتریانی که این کارت را می دهد به صورت مستقل تصمیم گیرنده می باشد. کارت های ویزا از طریق طیف وسیعی از مشارکت های مؤسسات مالی در دسترس مشتریان فردی و تجاری قرار می گیرند.  قراردادهای خدمات شامل کارمزد تراکنش های بانکی و هزینه های شبکه ویزا می باشد. ویزا همچنین از طریق انواع قراردادهای خدماتی به تاجرانی خدمات ارایه می دهد. افرادی که از خدمات ویزه ویزاکارت استفاده می کنند عموما هزینه های مربوط به تراکنش ها را هم به صورت ویژه باید به این شبکه مالی پرداخت نمایند.

هر کارت ویزا برای انجام تراکنش ها به شبکه پردازش پرداخت ویزا متکی است. مشارکت با Visa به عنوان یک شبکه پردازش پرداخت اولیه، به شما امکان می دهد پرداخت ها به صورت الکترونیکی انجام شود و به حساب دارنده کارت بدهکار یا بستانکار شود. خرید با تاجرانی انجام می شود که کارت ویزا را می پذیرند. تمامی کارت‌های ویزا دارای یک عدد 16 رقمی منحصربه‌فرد هستند که در جلوی آن چاپ یا حک شده است، همراه با یک ریزتراشه که از دارنده کارت در برابر کلاهبرداری کارت محافظت می‌کند. یک نوار مغناطیسی در پشت به همراه یک پانل برای امضای دارنده کارت وجود دارد.

نکته مهم: اگرچه کارت های ویزا با نام ویزا مارک شده اند، اما ویزا کارت ها توسط موسسات مالی صادر می شوند، نه توسط ویزا.

انواع ویزاکارت 

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از کارت های پرداخت وجود دارد که با نام ویزا مارک شده و از شبکه پردازش پرداخت ویزا استفاده می کنند: کارت های اعتباری ویزا، کارت های نقدی ویزا، و کارت های پیش پرداخت و کارت هدیه. کارت های اعتباری ویزا مؤسسات مالی برای مصرف‌کنندگانی که بر اساس گزارش اعتباری آن‌ها اعتبار دارند، کارت اعتباری ویزا صادر می‌کنند. کارت‌های اعتباری ویزا راحتی و امنیت را برای دارندگان کارت فراهم می‌کنند و می‌توانند در تجارت و دستگاه‌های باجه خودکار (ATM) در سراسر جهان استفاده شوند. ویزا کارت‌ها ممکن است دارای مزایای متعددی باشند، مانند 0٪ نرخ درصد اولیه سالانه (APRs)، پاداش بازگشت نقدی، و مزایای ویژه هنگام خرید از یک خرده‌فروش خاص. کارت‌های ویزا سنتی خدمات اولیه و مزایای کمتری را برای دارندگان کارت ارائه می‌دهند. شماره حساب و نام دارنده کارت در جلوی ویزا کارت نقش بسته یا چاپ شده است. همچنین این کارت دارای کد سه رقمی ویژه در پشت است. این کد امنیت بیشتری را برای دارنده کارت فراهم می کند.

کارت های نقدی ویزا 

کارت‌های نقدی ویزا به مصرف‌کنندگان امکان دسترسی به حساب‌های بانکی روزمره خود از جمله حساب‌های چک و پس‌انداز را می‌دهند. مانند کارت اعتباری، می توان از آنها برای خرید در خرده فروشان یا انجام تراکنش های معمول بانکی در شعبه یا از طریق دستگاه خودپرداز استفاده کرد. برای انجام تراکنش، دارندگان کارت باید از شماره شناسایی شخصی (PIN) استفاده کنند

کارت‌های نقدی ویزا همچنین با نام دارنده کارت و شماره حساب 16 رقمی حک شده یا چاپ شده، به اضافه تاریخ انقضا در جلو و یک شماره CW در پشت می باشد. با این حال، شماره 16 رقمی با شماره حساب سپرده مرتبط یکسان نیست.

ویزا کارت های پیش پرداخت و گیفت ویزا طیف وسیعی از کارت های پیش پرداخت و هدیه مختلف را ارائه می دهد. هر دوی این کارت‌ها را می‌توان از موسسات مالی مختلف وی یا بانک ها خریداری کرد که یک شماره حساب ۱۶ رقمی در جلوی آن چاپ شده است. کارت های پیش پرداخت با حساب سپرده یا کارت اعتباری مرتبط نیستند. این کارت ها با مقدار مشخصی پول شارژ می شوند که به عنوان محدودیت اعتبار عمل می کند. این بدان معناست که دارنده کارت نمی‌تواند بیش از مقدار بارگذاری شده روی کارت خرج کند. همچنین این کارت‌ها را می‌توان در هر جایی که ویزا پذیرفته است استفاده کرد و در برخی موارد می‌توان آن را برای استفاده‌های بعدی شارژ کرد. کارت های هدیه با مقدار مشخصی مانند کارت های پیش پرداخت از قبل شارژ می شوند. می توان از آنها در هر جایی که ویزا پذیرفته شده است استفاده کرد. برخی از کارت های هدیه برای استفاده در یک خرده فروش خاص در نظر گرفته شده است. کارت‌های هدیه معمولاً پس از خالی شدن دوباره قابل شارژ نیستند. آنها با یک شماره پین ویژه در پشت ارائه می شوند.

سوالات متداول ویزا کارت

در خصوص ویزا کارت سوالات زیادی مطرح می شود. ما سعی کردیم همه اطلاعات را بصورت شفاف در اختیار شما قرار دهیم . حال در این بخش پایانی تصمیم داریم سوالات متداولی که در مورد ویزاکارت مطرح می شود را با شما به اشتراک گذاشته تا به درک و شناخت بهتری برسید.

1- با ویزا کارت چه می توان کرد؟

با ویزا کارت می توان در اکثر سایت های بین المللی خرید یا بهتر است بگوییم خدمات ارزی انجام داد.

2- هزینه صدور ویزا کارت چقدر است؟

هزینه صدور ویزا کارت بر اساس نوع آن متفاوت است از 2.5 میلیون تا 17 میلیون متغییر است.

3- سقف تراکنش در ویزاکارت چقدر است؟

بر اساس نوع ویزا کارت خریداری شدهُ سقف تراکنش ماهیانه از ۲۰۰ دلار تا ۱۰۰ هزار دلار متغییر است.

4- آیا من بعنوان یک ایرانی می توان ویزا کارت داشته باشم؟

شما بعنوان یک ایرانی می توانید براحتی سفارش ویزاکارت داده و کارت بین المللی خود را در کنار سایر کارت های بانکی خود استفاده کنید.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x